Yeni Kurulan WordPress Sitede Neler Yapılmalı?

23 Yorum

 1. Alperen Yıldırım dedi ki:

  Öncelikle blogunuz hayırlı olsun bol trafikler 🙂 Yazıya gelecek olursak sade ve öz olmuş elinize sağlık. Bu arada temanızı da beğendim.

 2. Ahmet Satır dedi ki:

  Çok teşekkürler her şeyi dediğiniz gibi yaptım. Umarım güzel bir yol katedebilirim.

 3. Mustafa Ersoy dedi ki:

  Bu işe yeni başlayanlar için faydalı bir yazı olmuş. Teşekkür ederim.

 4. Akif dedi ki:

  Yeni WordPress site sahipleri için önemli detaylara ver vermişsiniz. Şöyle ufak bir eklemede ben yapayım. WordPress sitenizi kurduktan sonra eklenti olarak mutlaka kurmanızı önerdiğim: WP3 Cache Eklentisi ve All In One SEO eklentisidir. Çok fazla faydasını göreceksiniz.

 5. Furkan EMEK dedi ki:

  Faydalı bir yazı olmuş belirttiğiniz eklentileri hemen deneyeceğim. Umarım faydalı olur.

 6. Gary B.B. Coleman dedi ki:

  Yeni başlayanlar ya da başlamış oldukları halde yaptıklarından bihaber olan arkadaşlar için çok güzel bir rehber olmuş. Şüphesiz ki internette bu tip kaynaklar arttıkça, insanlar bilgileri farklı farklı kaynaklardan edindikçe oluşan çeşitlilik ile çok daha iyi mevkilere ulaşacağız.

 7. esra dedi ki:

  Yeni sitelerde ilk yapılacak şey mutlaka logo yaptırmak. Herkes bu konuda çok ihmalkar davransa da sitenin profilini logo oluşturur.

 8. halil doğru dedi ki:

  En önemlisi bilgilerinizi ziyaretçilere aktarmak gerisi hikaye daha doğrusu gerisi sırayla olur. Seo falan hikaye ziyaretçi odaklı olursanız hepsi gelir.

 9. Emrah Mercan dedi ki:

  WordPress kullanışlı ve kolay bir sistem, bende yeni bir site kurdum tavsiyelerinizi mutlaka uygulamam gerek öncelikle bir logo tasarımına ihtiyacım var 🙂

 10. buse sayan dedi ki:

  wordpress ilk kurulumdan sonra yapılması gerekenleri genel olarak açıklamışsınız. Biraz daha özele indirgeyip kullanışlı eklentilerden de bahsederseniz seviniriz.

 11. Harun Balaban dedi ki:

  Güzel yazı olmuş. Belirttiğiniz herşeyi harfiyen yapıyorum. Teşekkürler

 12. Faruk YILDIZ dedi ki:

  Yeni kurulan wordpress sitede belirttikleriniz dışında sürekli ve düzenli olarak içerik eklenmeli site ilk kurulduktan sonra Google botları siteyi ziyaret edecektir ve siteyi ziyaret ettiğinde sitenin güncel olması siteyi bir adım ileri taşıyacaktır

 13. Özer dedi ki:

  Çoğunlukla her ziyaretçinin bir siteye ilk girdiğinde dikkat ettiği: Sitenin teması ve kullanıcı kullanım arayüzünün kolaylığıdır. Sizinde belirttiğiniz gibi ana temel şart olan Logo ve Tema seçimine çok dikkat edilmeli.

 14. Burak Tatlı dedi ki:

  WordPress kullananların baş yardımcısı Google analytics eklentisi, mutlaka sisteminizde olmalı ziyaretçi analizlerini takip etmek çok önemli. WordPress Google analytics eklentisi dışında bir çok faydalı bilgi paylaşmışsınız gerçekten faydalı olmuş teşekkürler…

 15. Eren Güngör dedi ki:

  WordPress hiç kullanmadım bu zamana kadar sebebi ise sunucuları çok kasmasından kaynaklı olarak tercih etmiyordum. Son zamanlarda sunucu optimizasyonu ile bu sorunu aştıklarından yakın zamanda kullanmak isterim. Burada ki makale ile güzel bir website olusturabileceğimi düşünüyorum.

 16. Harun Balaban dedi ki:

  Yeni blog kuranlar ve pek bilmeyenler için faydalı bir içerik olmuş hocam. Bir de wordpress kurulumunu anlatsanız iki yazı yeni başlayanlar için önemli bir rehber olabilir.

 17. Abdullah dedi ki:

  Yeni kurulan WordPress siteler için öz bilgiler, teşekkürler, eksiğim yokmuş.

 18. Akif Yüzbaşı dedi ki:

  Wp kurarken ilk olarak temayı iyi seçin arkadaşlar sonradan değiştirmeniz ziyaretçileriniz ve arama motorları için iyi olmaz. Sonra seo çalışmalarını iyi yapın bunlarıda sonradan değiştirmek sorun olacaktır. Sonrada günlük içerik girin.

 19. Hakan Söylemez dedi ki:

  Genellikle wordpress yeni site kuranlar logo, tasarım ve eklenti gibi unsurları önemsemiyorlar. Ancak burda da belirtildiği gibi logo sitenin akılda kalması için önemli detaylardan. Tema ise sitenin iç seosu için önemli olan hemen çıkma oranını düşürmek için en önemli etken. Uygun tema ve gerekli eklentiler ile siteler oldukça ilerleyeceklerdir.

 20. Haluk dedi ki:

  Göz Alıcı Logo Tasarımından tema ve kategori tasarımlarına kadar etkili bir rehber olmuş çok daha ayrıntılısını bekliyorum efendim sizden bu sadece bir başlangıç

 21. Gonca dedi ki:

  Uzun zaman boyunca Blogger yani Blogspot kullandım ve kendimi biraz olsun site işlerinde geliştirdim. Sadece site işleri ile kalmayıp makale yazma konusunda da kendimi keşfettim. Şimdi ise WordPress site kurarak kendi işlerimi daha profesyonel taşımak istiyorum. Bu aydınlatıcı bilgilerden oluşan içeriğiniz için teşekkür ederim. Yeni açacağım wordpress sitem için nereden Tema satın alabileceğimi ve bir wordpress sitesinin temel eklentileri neler olduğunu bilmiyordum, wordpress dünyasına yeni adım atacak birisi olarak bana yol gösterecek bilgi ve önerileriniz için tekrardan teşekkür ederim. İyi bloglar.

 22. Aydın Candan dedi ki:

  Blogumun kurulumunu yaptım fakat anladım ki çok eksiğim varmış. Yazılanları yapacağım, teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir